Crveni krst Vojvodine

Pokrajinsko takmičenje u pružanju prve pomoći

Pokrajinsko takmičenje u pružanju prve pomoći i RPPSO je održano 01. juna 2019. godine u Srednjoj prehrambeno – šumarsko – tehničkoj školi u Sremskoj Mitrovici. Zbog nepovolјnih vremenskih uslova i rekordnih padavina u gradu, u petak 31. maja doneta je odluka da se promeni lokacija realizacije takmičenja: iz užeg centra grada premeštena je u srednju školu.

U izuzetno teškim uslovima takmičilo se 22 ekipe u kategoriji Podmlatka, 18 ekipa u kategoriji Omladine i 9 ekipa u kategoriji realističkog prikaza iz 25 opština i gradova sa teritorije AP Vojvodine. U revijalnom delu, 5 ekipa najmlađih volontera organizacija Crvenog krsta sa ukupno 45 članova prikazalo je zavidno znanje u oblasti pružanja prve pomoći koje su stekli u svojim sredinama, organizacijama Crvenog krsta: Vrbas, Bačka Topola, Kovin, Šid i Sremska Mitrovica.

Zbog neadekvatnih uslova i oštećenja na objektu škole, Organizacioni odbor je doneo odluku da se umesto predviđenih 6 radnih poligona u kategoriji Omladine postavi 5, dok je u kategoriji Podmlatka umesto 5 realizovano je 4 radna poligona. Uz maksimalno zalaganje svih volontera angažovanih u pripremi takmičenja, Organizacionog odbora i domaćina u Sremskoj Mitrovici stvoreni su dovolјni uslovi za održavanje takmičenja.

Pokrajinsko takmičenje su, svojim prisustvom, podržali:  Predrag Radović, pomoćnik pokrajinskog sekretara za socijalnu politiku, demografiju i ravnopravnost polova, Milan Kovačević, zamenik pokrajinskog sekretara za obrazovanje, propise, upravu i nacionalne manjine – nacionalne zajednice, Tomislav Janković, predsednik skupštine Sremske Mitrovice,  prof. dr Dragan Radovanović, predsednik Crvenog krsta Srbije, Dejan Ukropina, predsednik i dr Danica Kokar Guša potpredsednik Crvenog krsta Vojvodine.

U kategoriji RPPSO ostvareni su sledeći rezultati:

 

   1. Vršac 272
2. Novi sad 272
3. Ruma 238
4. Kovin 230
5. Pančevo 230
6. Sremska Mitrovica 223
7. Subotica 215
8. Sombor 194
9. Zrenjanin 162

 

U ovoj kategoriji 5 prvoplasiranih ekipa je steklo mogućnost učešća na Državnom takmičenju koje će se održati u Beogradu, 21. septembra 2019.

 

Na 5 radnih poligona u kategoriji omladine i 4 radna poligona u kategoriji podmlatka postignuti su sledeći rezultati:

 

Broj Organizacija Crvenog krsta koje su učestvovale na pokrajinskom takmičenju iz prve pomoći i RPPSO PRVA POMOĆ RPPSO UKUPNO
25 9 34
r.br. PODMLADAK OMLADINA
Organizacija Crvenog krsta Br. osv. bodova Organizacija Crvenog krsta Br. osv. bodova
1. Ruma 1606 Sremska Mitrovica 2457
2. Kovin 1574 Pančevo 2416
3. Zrenjanin 1536 Novi Sad 2395
4. Sremska Mitrovica 1532 Subotica 2380
5. Sombor 1525 Ruma 2362
6. Subotica 1515 Sombor 2344
7. Novi Sad 1504 Zrenjanin 2275
8. Apatin 1499 Bačka Palanka 2239
9. Pančevo 1483 Kikinda 2175
10. Vršac 1473 Kovin 2161
11. Odžaci 1414 Vršac 2136
12. Bela Crkva 1392 Inđija 2054
13. Beočin 1366 Apatin 1988
14. Vrbas 1332 Bačka Topola 1895
15. Kanjiža 1302 Irig 1891
16. Stara Pazova 1274 Senta 1837
17. Mali Iđoš 1204 Šid 1785
18. Šid 1168 Bela Crkva 1784
19. Kikinda 1155
20. Bačka Topola 1145
21. Inđija 1080
22. Srbobran 1055